Oy kullanan Oğan, Erdoğan’ı örnek aldı: Kandil…

Cumhurbaşkanı seçimi ikinci tur oylaması için Çankaya ilçesindeki Kocatepe Mimar Kemal Anadolu Lisesi’ne gelen Ata İttifakı’nın birinci turdaki cumhurbaşkanı adayı Sinan Oğan, 1276 numaralı sandıkta oy kullandı.

Oğan, Azerbaycanlı gazetecinin sorusu üzerine, Türkiye ve Azerbaycan’ın ülkelerinde gerçekleşen seçimlerde birbirlerinin iç işlerine karışmadığını dile getirdi.

“DOĞAL ALGILANMALIDIR”

“Bu Azerbaycan Cumhurbaşkanı’na atılmış alçakça bir iftiradır” diyen Oğan, şunları ifade etti:

– Azerbaycan Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin her zaman birlik, bütünlük içerisinde olmasını istediğini ifade etmiştir ancak burada eğer birileri Azerbaycan’a dönük politikalarında Azerbaycan’ı baypas eden politikalar uyguluyorsa, Karabağ yerine Kandil ağırlıklı bir eksende duruyorsa, birileri Zengezur Koridoru’nu baypas ediyorsa, birileri Karabağ’ın kurtarılması için yapılan askeri müdahalelerde Türkiye’nin desteğini ‘Cihatçıları gönderiyorlar.’ diye ifade ediyorsa elbette ki Azerbaycan’ın da buna, bu kesimlere tepkisi dolayısıyla da bizim de bu kesimlere karşı tepkimiz gayet doğaldır. Doğal algılanmalıdır.

“BEN TURANCI BİRİSİYİM”

– Oğan, Türkiye ve Azerbaycan’ın birliğini kimsenin bozamayacağını dile getirerek, “Sanki Azerbaycan’ın değil de Ermeni lobisinin taraftarı gibi çalışan bir kesimi buradan kınadığımı ifade etmek istiyorum. Ben Turancı birisiyim. Türk dünyasının birliğine inanan birisiyim. Azerbaycan da Türk dünyasının bir parçasıdır. Nasıl ki Kazakistan, nasıl ki Türkmenistan, Özbekistan, Kırgızistan ve diğerleri gibi. Dolayısıyla da burada Türkiye’de Azerbaycan’a dönük bir lobi faaliyetine girişilmesi ancak ve ancak Ermeni lobistlerinin işine yarayacak bir politikadır. Herkes buradan dersini çıkarsın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir