Galaxy Y55’in tam özellikleri TENAA sertifikasıyla açığa çıktı

Çin’in TENAA sertifikasyon platformunda SM-C5560 model numarasına sahip kimliği belirsiz bir Samsung akıllı telefon ortaya çıktı. Bu liste, telefonun temel özelliklerini açığa çıkarsa da henüz görsel resimler mevcut değil. Cihazın Çin pazarında piyasaya sürüldüğünde Galaxy Y55 olarak adlandırılacağı tahmin ediliyor. TENAA sertifikasyonu aracılığıyla ortaya çıkan detaylara bir göz atalım.

Bu iddia edilen Galaxy Y55, Full HD+ çözünürlüğe sahip 6.67 inç OLED bir ekranla donatılacak. Şu anda ekranın yüksek yenileme hızını destekleyip desteklemeyeceği bilinmiyor. Yeni açığa çıkan bir cihaz olarak, en son Android 14 işletim sistemiyle ve One UI arayüzüyle önceden yüklenmiş halde gelmesi bekleniyor.

Galaxy Y55’in tam özellikleri TENAA sertifikasıyla açığa çıktı

Akıllı telefon, kullanıcılara 8 GB ve 12 GB olmak üzere iki RAM seçeneği sunan 2GHz hızında belirtilmeyen bir yonga seti tarafından desteklenecek. Depolama seçenekleri 128 GB ve 256 GB arasında değişecek ve bir mikroSD kart yuvası aracılığıyla ek depolama imkanı sunulacak. TENAA listesinde, SM-C5560 için derecelendirilmiş pil kapasitesi 4,855mAh olarak belirtilirken, tipik değerin yaklaşık 5,000mAh olması bekleniyor. Ancak, hızlı şarj özellikleri hakkında detayların açıklanması bekleniyor.

Kamera özellikleri açısından, söz konusu Galaxy Y55, 13 megapiksel ön kamera özelliğine sahip olacak, arka tarafta ise 50 megapiksel + 8 megapiksel + 2 megapiksel üçlü kamera sistemi yer alacak. Sertifikada, Y55’in 210.942 x 124.74 x 8mm boyutlarında ve 322 gram ağırlığında olacağı belirtiliyor. Sertifikadaki boy, en ve ağırlık detaylarında bir hata olabileceğini belirtmek önemli.

Önemli bir sertifikasyona sahip olan iddia edilen Galaxy Y55’nin bu ay sonunda Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir