Yıllar Sonra Gelen İtiraf! Burak Yılmaz, Fenerbahçe Kariyerine Dair Çarpıcı Açıklamalarda Bulundu

Kariyerini Hollanda Erevidse ligi ekiplerinden Fortuna Sittard’ta sürdüren Burak Yılmaz, katıldığı Youtube programında Fenerbahçe’de oynadığı zamandan bahsetti. Milli futbolcu, dönemin teknik direktörü Luis Aragones ile yumruk yumruğa kavga ettiklerini ifade etti.

37 yaşındaki milli futbolcu, Socrates Dergi’de Mehmet Demirkol’un programına konuk oldu. Programda kariyerinin ilk yıllarına değinen Burak Yılmaz, yaşadığı problemleri dile getirdi.

2008 yılında Fenerbahçe’ye transfer olan golcü futbolcu, dönemin teknik direktörü Luis Aragones ile yumruk yumruğa kavga ettiğini söyledi.

“Yumruk yumruğa kavga ettim”

‘Aragones ile ben yumruk yumruğa kavga ettim. Beni bir maç oynattı. İlk defa da 3-0 galip geldik. Çok da iyi oynamadım ama o sahada ilk defa net bir galibiyet.

“Sen kimsin” dedi

Çok iyi oynamadım. Sivas’a gittik aynı takım ilk 11 oynuyor ben yokum hemen gittim odasına çünkü bir daha benim orada, o takımda şans bulma ihtimalim yok. Hocaya dedim ki ‘Ben oynamıyorum. Geçen hafta kazandık. Herkes aynı takımda oynuyor, ben oynamıyorum.’ O da; ‘Sen kimsin’ dedi. Abi en deli çağım futbolda.

“Cahil cesareti var”

Sen kimsin deyince bana bende de o zaman cahil cesareti var. Çok kötü bir kavga etmiştik biz. Sonra 18 kişilik kadro her yere 17 kişi gidiyordu. Ben tek başıma duşumu alıp bir sene boyunca kadroya girmedim. Fenerbahçe’de öyleydi. İçimde uktedir. Fenerbahçe camiası çok büyük bir camia.’

Dört büyüklerin hepsinde forma giyen tecrübeli golcü, daha önceki röportajlarında da Fenerbahçe döneminde Aragones ile sorun yaşadığını dile getirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir