Valerien Ismael’den Serdar Saatçı açıklaması

Beşiktaş Teknik Yöneticisi Valerien Ismael, Avusturya kampında basın mensuplarının sorularını cevapladı.

Ismael, takım dışı kalan Serdar Saatçı ve transfer hakkında açıklamalarda bulundu.

Ismael açıklamalarında, “Her şey uygun gidiyor. Gençlerimizi görmek istedik, onlardan faydalandık. Ulusal Grup ‘dan geç dönenler oldu, yeni transferler ortamıza katıldı. Gün be gün daha düzgüne gidiyoruz. Kamp devrinin yarısına geldik. Saha içindeki bağlantısı daha da güzelleştirmek istiyoruz. Ceyhun Beyefendi ile transferler üzerine çalıştık. Herkesi gördük, eksiklerimizi tespit ettik. İdare de çok âlâ iş çıkardı. Transfer için vaktimiz var. Savunmaya bir muhtaçlık olacak. Bu mevzuda çalışıyoruz.


“Herkes yüzde yüzünü vermeli”

Serdar Saatçı konusunu kendi içimizde netleştireceğiz. Her futbolcunun burada yüzde yüzünü vermesi gerek. Benim beklentim ve taraftarın beklentisi bu. Herkes yüzde yüzünü vermeli. Şayet bu olmuyorsa ben de bir karar alırım sonunda.


“Bekleme lüksümüz var”

Kadromuzu gereğince derinleştirdik. Genişletiyoruz ve takımımızı oluşturmaya başladık. Aslında biraz bekleme lüksümüz var. Bizi yüzde yüz ikna eden bir durum oluşursa, değerlendirmeye alabiliriz.

“Transferde telaşlı davranmayacağız”

İspanya’ya giderken herkesi götürmek isteriz lakin kadroyu azaltacağız. Elimizden geldiğince gençlerimizden faydalanmaya çalışacağız. Transferde telaşlı davranmayacağız. Grubumuza yararlı olacağına emin olduğumuz birisi çıkarsa takımımıza dahil edeceğiz.


“Saiss İspanya kampında ekibe katılacak”

Saiss bizim için çok yeterli bir transfer oldu. Nisan ayında Ceyhun Bey’in teklifiyle görüşmeye başladık. Çok yararlı olacağını düşündüm. Transferi çok çabuk bitirebildik. Beşiktaş’a gelme konusunda çabuk karar verdi. İspanya kampında katılacaktır diye düşünüyorum.

“Disiplinli olmak en değer verdiğim husus”

Her sabah 6’da kalkıyorum, bu benim rutinim. Disiplinli olmak, kendime bakmak benim en ehemmiyet verdiğim konular zira ben kendime güzel bakarsam futbolcularıma da o formda odaklanabilirim. Benim hayat üslubum bu formda.


“Kale ve sol kanat bekte Türk oyuncu oynatacağız”

2 Türk futbolcunun, birinci 11’de yeri net üzere gözüküyor. Kale ve sol kanat bekte Türk oyuncu oynatacağız. 3. Türk oyuncu için kalan her bölgede oyuncumuzun olması bizim için büyük avantaj. Bizim için seçim yapmak daha kolay olacak. Takım içinde bize esneklik talihi veren oyuncular var. Mesela Emirhan İlkhan, 6-8-10 numara oynayabiliyor. Cenk Tosun yeniden ön üçlünün her yerinde oynayabiliyor. Kenan’ı hem hamlede hem de kanat bekte kullanabiliyoruz. Takımımızda çok kaliteli genç futbolcularımız var. Kural gereği en az 3 Türk oynatmamız gerekiyor ancak yeri geldiğinde bu sayı 4-5’e de çıkabilir dönem içinde.

Yabancı kuralı işleri zorlaştırıyor

Yabancı kuralı, Türk kulüplerinin işini zorlaştırıyor. Kaliteyle direkt ilgili zira. En uygun Türk oyuncular, yurtdışında oynuyor. Bu durumda kulüplerin, bu futbolcuları tekrar Türkiye’ye getirmeleri gerekiyor. Fakat biz kâfi kalitede oyuncuya sahibiz.” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.