Ümit Özdağ’ın ‘Suriyeli kuyumcu’ paylaşımı tepki çekti

İzmir’de girdiği kuyumcuya bazı sorular soran Özdağ, karşısındaki kişinin Türkiye vatandaşlığı aldığını söylemesi üzerine kimlik istedi. “Vatanına dönmeyi ister misin?” diye soran Özdağ, görüntüleri sosyal medya hesabından paylaştı.
 

7 sene önce Türkiye’ye gelmiş. Türkçesi çok az. Vatandaşlık almış. Üstüne silah ruhsatı. Şanlıurfa’dan aldığı kuyumculuk kimlik kartı ile İzmir’de kuyumcu dükkanı açmış. Bunlardan 900 bin tane daha var. Türkiye, tehlikenin farkında değil misin? pic.twitter.com/jwCfa8H0JQ

— Ümit Özdağ (@umitozdag) December 27, 2021

“7 sene önce Türkiye’ye gelmiş. Türkçesi çok az. Vatandaşlık almış. Üstüne silah ruhsatı. Şanlıurfa’dan aldığı kuyumculuk kimlik kartı ile İzmir’de kuyumcu dükkânı açmış. Bunlardan 900 bin tane daha var. Türkiye, tehlikenin farkında değil misin?”

TEPKİ GÖSTERENLERE ‘STRATEJİK SALAKLAR’ DEDİ

Ümit Özdağ paylaşımı sonrası kendisine tepki gösterenlere ise ‘Stratejik salaklar’ dedi. Özdağ gelen tepkilere şöyle cevap verdi: “Suriyeli kuyumcu ziyareti ile ilgili saldıran stratejik salaklar beni şaşırtmadı.Türkçe bilmeyen adam psikolojik testi nasıl geçti silah aldı?900 bin kişiye vatandaşlık verildi.Bu demokrasi için tehdit değil mi? Amaç Suriyelileri Türkiye’ye sürüp pkkistan kurmak, kör müsünüz?”
 

Suriyeli kuyumcu ziyareti ile ilgili saldıran stratejik salaklar beni şaşırtmadı.Türkçe bilmeyen adam psikolojik testi nasıl geçti silah aldı?900 bin kişiye vatandaşlık verildi.Bu demokrasi için tehdit değil mi? Amaç Suriyelileri Türkiye’ye sürüp pkkistan kurmak, kör müsünüz? pic.twitter.com/5Bm73tCH35

— Ümit Özdağ (@umitozdag) December 28, 2021  

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.