Twitter’dan kopyalanmış tweetler için yeni siyaset: Yaptırım geliyor

Twitter Güvenlik, bugün resmi hesabından yaptığı paylaşımla spam içerikler için yen bir siyaset uygulayacağını duyurdu. Toplumsal medya devi Twitter, birçok kullanıcının da şikayetçi olduğu copypasta yani kopyalanmış tweet paylaşan hesaplar için yaptırım uygulayacak. Birinci olarak 2020 yılında bu hususla ilgili açıklama yapan firma, copypasta içeriklerde son vakitlerde artış olduğunu düşünüyor.

Twitter, Elon Musk’ın satın alma haberleri ve son vakitlerde yaptığı değişiklikler ile daima gündemde kendine yer ediniyor. Son olarak Donald Trump’ın Twitter yasağını kaldıracağı ile ilgili Elon Musk’ın yaptığı açıklama dikkat çekmişti.

KOPYALANMIŞ TWEET ATAN HESAPLAR SINIRLANDIRILACAK!

ShiftDelete’nin haberine nazaran; Twitter Güvenlik, bugün kendi hesabından yaptığı açıklamada kopyalanmış tweet paylaşan kullanıcılara yaptırım uygulayacağını açıkladı. Elon Musk, Twitter’ın daha özgür demokratik bir platform olmasının yanında bir de spam hesaplardan temizlenmesi gerektiğini belirtmişti.

Toplumsal medya platformu, paylaşılmış gönderide bir hak ihlali tespit ederse şu sonlandırmaları uygulayacak;

  • Kopyalanmış tweetleri, En Yeterliler ve Trendler kısmında göstermeyecek.
  • Kopyalanmış tweete sahip olan hesabı, takip etmeyen kullanıcıların vakit tünelinde önermeyecek.

Twitter, benzeri içerikteki ya da birebir gönderilerin paylaşılmasının bazen bir taktik olduğunu lakin bu durumun öteki kullanıcıların tecrübesini düşürdüğünü açıkladı. Firma, blog hesabından yaptığı paylaşımda da hak ihlali olan gönderileri gören kullanıcılara süreç yapmak için tweetlerde yer alan üç nokta kısmından Bildir seçeneğine tıklaması gerektiğini belirtti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.