Tayyip Erdoğan: Selahattin Demiraş, İmralı’dakine hesap verecek

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, HDP’nin PKK terör örgütünün siyasi uzantısı olduğunu tekrarladı. ‘Parlamentoda görmek istemediklerini’ söyledi. Erdoğan’ı HDP ve CHP’yi eleştirirken kullandığı şu ifadeler ise dikkat çekiciydi: “Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdığı yavrular, bunlardaki vicdan bu. Ama Edirne’deki (Selahattin Demirtaş) en büyük hesabı İmralı’dakine (Öcalan) verecek. Zannediyor ki her yer şu anda toz pembe, onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var, bu hesaplaşmayı da yapacaklar.”

Erdoğan ayrıca, özel okul ücretlerindeki artışın tavan fiyatlarının yüzde 36 seviyesinde sınırlandığını açıkladı. 

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Hedefinde yine muhalefet belediyeleri ve muhalefet partileri vardı.
Türkiye’yi yeni ekonomi modeli ile dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma hedeflerine kararlılıkla devam ettiklerini savundu. Erdoğan, “Biz kaybederken kazananlar kimlerse, biz ağlarken gülenler kimlerse bu felaketin müsebbibi odur.” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ TEMMUZ’DA YENİDEN DEĞERLENDİRECEĞİZ

Yapılan fedakarlıkların meyvesinin yaz aylarında alınacağını ileri süren Erdoğan, “Milletimizin hiçbir kesimini enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki temmuz ayında enflasyon gerçekleşmesine ve şartlara bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumlarını yeniden değerlendireceğiz. Milletimizin haksız bir fiyat artışı yükünün altında kalmasının önüne geçeceğiz.” diye konuştu.

Erdoğan’ın açıklamasının devamından satır başları şu şekilde:

Enflasyon artışı nispeten diğer ülkelerin altında kalmıştır. Kurda olduğu gibi enflasyonda da ekonominin gerçekleriyle uyuşmayan şişkinliğin bulunduğu açıkça ortada.

Sorsanız ülkenin yönetimine talipler ama daha ortada bunu yapacakları bir isim yok. Bir program yok, bir vizyon yok. Güya bu zatın öncülüğünde 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı’na karşı bir ittifak kuruluyor ama daha bizim karşımıza çıkartacak adayın kim olduğu konusunda uzlaşamıyorlar. CHP’nin kendi içinde saç saça baş başa kavga var.

CHP’nin başındaki zat yıllardır ısrarla takip ettiği hezeyan şeklini alan yalan, iftira, çarpıtma siyasetiyle milletimizin eğlencesi haline geldi. Anlaşılan ülkemizde komedyen eksiği var ki CHP’nin başındaki zat orayı doldurmak için tüm gücüyle çalışıyor. Ana muhalefet makamı milleti eğlendirmek değildir.

Arkadaşlarımıza talimat verdik, nerede bir CHP’li belediye varsa çiftçiye bedava elektrik verilmesi başta olmak üzere vaatleri yerine getirilecek. Madem CHP’liler yoğun, teklifleri belediye meclislerine getiremiyorlar, onların yerine arkadaşlarımız bunu yerine getirecek.

Kamu görevlilerimizin karşısında aslan kesilen Bay Kemal ve yoldaşları bölücü örgütün karşısında kağıttan kaplana dönüştüler. Seçim meydanlarından kendilerine ‘Mustafa Kemal’in itleri’ diye ayar verenlerin avukatlığına soyundular. CHP’yi Kandil’in kapı kuluna çevirdiler.

PARLAMENTODA PKK TERÖR ÖRGÜTÜNÜN UZANTILARINI GÖRMEK İSTEMİYORUZ

Malum terör örgütünden birisi ile resimler yayınlanıyor. PKK’nin uzantısı olarak bu kadın parlamentoda. Biz tabii Karma Komisyona süratle bunu gönderdik. Gereği bunun yapılacaktır. Biz parlamentomuzda bu tür birilerini görmek istemiyoruz. PKK terör örgütünün uzantılarını görmek istemiyoruz. Bay Kemal sen neden susuyorsun? İP neden susuyorsun, HDP sen niye susuyorsun?

DEMİRTAŞ, ÖCALAN’A HESAP VERECEK

Bunların göğsündeki şeref madalyası dağa kaçırdığı yavrular, bunlardaki vicdan bu. Ama Edirne’deki (Selahattin Demirtaş) en büyük hesabı İmralı’dakine (Öcalan) verecek. Zannediyor ki her yer şu anda toz pembe, onların da kendi içinde ayrı bir hesaplaşmaları var, bu hesaplaşmayı da yapacaklar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.