Şike operasyonunu başlatan Ülgütol, kendini kurtarmak için polis memuruna iftira attı

Şike operasyonunu dönemin Asayiş Müdürü Yener Ülgütol’un imzalayıp Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü’ne gönderdiği belgeyle başladığını belirten Soner Koç, Ülgütol’un kendi emrinde çalışan polis memuruna iftara attığını belgeleriyle ortaya koydu.

Soruşturmayı yürüten KHK’lı emniyet amiri Soner Koç sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, ‘‘Şike operasyonunu başlatan polis diye, en alt seviyede görev yapan Polis Memuru Lokman Yanık’ı tekrar tutuklamışlar. Size soruyorum; bir polis memurunun böyle bir soruşturma başlatma yetkisi var mıdır? İşte evrak burda, bakın bakalım soruşturmayı kim başlatmış?’’ ifadelerini kullandı.

Asayiş Müdürü Yener Ülgütol’un eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın yalakası olduğunu belirten Soner Koç, Ülgütol’un kendi imzaladığı evrakı reddedip suçu polis memuru Lokman Yanık’a iftira attığını kaydetti.

Soner Koç Twitter’dan yaptığı paylaşımlarda şu ifadeleri kullandı:

‘‘Şike soruşturmasını başlatan ilk yazıyı yazan kişi dönemin Asayiş Müdürü Yener Ülgütol’dur. Yener, Aziz Yıldırım yalakasıdır. Kendi emrinde çalışan polis memuruna iftira atıp, kendisini kurtardı. Sonrasında terfi edip Fenerbahçe’den sorumlu müdürlük yaptı. Halen görevde.
 

1- Şike operasyonunu başlatan polis diye, en alt seviyede görev yapan Polis Memuru Lokman Yanık’ı tekrar tutuklamışlar.

Size soruyorum; bir polis memurunun böyle bir soruşturma başlatma yetkisi var mıdır?

İşte evrak burda, bakın bakalım soruşturmayı kim başlatmış? pic.twitter.com/hTvfzOD8hO

— Soner Koç (@SonerKoc34) December 30, 2021
 

2-Şike soruşturmasını başlatan ilk yazıyı yazan kişi dönemin Asayiş Müdürü Yener Ülgütol’dur.

Yener, Aziz Yıldırım yalakasıdır.

Kendi emrinde çalışan polis memuruna iftira atıp, kendisini kurtardı. Sonrasında terfi edip Fenerbahçe’den sorumlu müdürlük yaptı. Halen görevde. pic.twitter.com/Ctcg4qUW3H

— Soner Koç (@SonerKoc34) December 30, 2021
Yanlış duymadınız. Fenerbahçe’den sorumlu emniyet müdürü, kendi imzası olan evrakı reddedip, herşeyi polis Lokman yaptı diye kıvırdı ve tutuklanması gerekirken tanık oldu. İfade verip, emri altındaki polisi yaktı. İmzası olan evrak bu.
 

3-Yanlış duymadınız.

Fenerbahçe’den sorumlu emniyet müdürü, kendi imzası olan evrakı reddedip, herşeyi polis Lokman yaptı diye kıvırdı ve tutuklanması gerekirken tanık oldu.

İfade verip, emri altındaki polisi yaktı.

İmzası olan evrak bu. pic.twitter.com/t5x5GvOhLd

— Soner Koç (@SonerKoc34) December 30, 2021
Şimdi Lokman Yanık’ı tekrar tutuklayıp algı yapıyorlar. Bu soruşturma gerçekten kumpassa, tutuklamanız gereken kişi Lokman Yanık değil, Yazıda imzası bulunan ve attığı iftira karşılığında halen göreve devam eden emniyet müdürü Yener Ülgütol’dur.
 

4-Şimdi Lokman Yanık’ı tekrar tutuklayıp algı yapıyorlar.

Bu soruşturma gerçekten kumpassa, tutuklamanız gereken kişi Lokman Yanık değil,

Yazıda imzası bulunan ve attığı iftira karşılığında halen göreve devam eden emniyet müdürü Yener Ülgütol’dur. pic.twitter.com/VrJUCedRCV

— Soner Koç (@SonerKoc34) December 30, 2021
Bu arada yayınladığım evrak “gizli” ibareli olduğu için suç oluşturabileceğini düşünüp beni DM den uyaran arkadaşlara tşk ederim. Ancak evrak kamuya açık bir yargılamanın dava dosyasında yer aldığı için aleniyet kazanmış durumda. Sorun yok.’’

Aralarında gazeteci Hidayet Karaca’nın da bulunduğu 88 kişinin yargılandığı sözde ‘futbolda şike’ davasında karar geçtiğimiz günlerde açıklanmış, şike, onlarca delil, kamera kayıtları, hakim kararıyla yapılan dinlemeler ve resmi belgelere rağmen resmen aklanırken, gazeteci ve suçu ortaya çıkaran emniyet mensupları cezalandırılmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.