Sendikalar Taksim’deki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü dolayısıyla, Birleşik Metal-İş Sendikası,  DİSK ve Hak-İş üyeleri Taksim Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Burada konuşma yapan DİSK Genel Başkanı Çerkezoğlu, ”1 Mayıs meydanı, Taksim meydanıdır. Yıllarca 1 Mayıs’ın ve Taksim’in özgürleştirilmesi için uzun mücadeleler verdik. 2010, 2011 ve 2012 yıllarında sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük 1 Mayısını yaptık bu meydanda” dedi.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü nedeniyle Taksim’e ilk olarak DİSK geldi. Genel Başkan Arzu Çerkezoğlu yönetim kuruluyla birlikte Taksim’deki Atatürk anıtına yürüdü.

Buraya çelenk koyan Arzu Çerkezoğlu, “Bugün 1 Mayıs. Bugün işçi emekçi sınıfının Uluslararası Birlik Mücadele ve Dayanışma günü. DİSK Yönetim Kurulu olarak çelengimizi bırakmak üzere buradayız. Sizlerde biliyorsunuz İstanbul’da bu yıl 1 Mayıs mitingimizi Maltepe Meydanı’nda gerçekleştireceğiz. Birazdan hep beraber oraya gideceğiz. 1 Mayıs meydanı, Taksim meydanıdır. Yıllarca 1 Mayıs’ın ve Taksim’in özgürleştirilmesi için uzun mücadeleler verdik. 2010, 2011 ve 2012 yıllarında sadece Türkiye’nin değil dünyanın en büyük 1 Mayısını yaptık bu meydanda” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.