Şeker hastaları için bal üretiyor

Şenkaya ilçesine bağlı Doğan Köy Mahallesinde ikamet eden profesyonel fitness ve beden geliştirme antrenörü olan ve ek iş olarak da arıcılık yapan Alim Eser, 400 koloni arı ile büsbütün organik bal üretiyor.

Eser, hayalinin dünya balcılar yarışına katılabilmek olduğunu belirterek, ürettiği baldan çok emin olduğunu kesinlikle derece ile döneceğini söyledi. Balın kilo fiyatı da 500 ile 1000 TL ortasında değişiyor.

“HER TÜRLÜ TESTTE TABİ TUTABİLİRLER”

Eser, “Köyümde 400 koloni arı ile çalışmaktayım babamın takviyesi ile yapıyorum lakin genelde arılara ben bakıyorum köyümüzün ve Allahuekber dağının bitki ve çiçek florası bakımından çok varlıklı endemik bitki tipi çok fazla bölgemiz bakir her hangi bir kimyasal bir şey yok ürettiğimiz balın kalitesinde de kendimize güveniyoruz. Yurt dışı bal müsabakasına da hazırız imkan bulursam katılacağım. Lissiz ve organik ayrıyeten kör kovan balı üretiyorum bilhassa şeker hastalarına tavsiye ediyorum. Ürettiğim balları her türlü testte tabi tutabilirler, ballarım kör kovan balından hiç bir farkı yoktur. Ben balıma güveniyorum” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.