Şehit Kontratlı Er Güler, son seyahatine uğurlandı

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerce toprağa yerleştirilen el imali patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu, şehit olan Piyade Kontratlı Er Selman Güler, memleketi Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde gözyaşları ortasında toprağa verildi.

Piyade Kontratlı Er Selman Güler, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristler tarafından evvelce yerleştirilen EYP’nin infilak etmesi sonucu şehit oldu.

Hakkari 41’inci Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı’nda misyonlu Güler, için memleketi Gümüşhane’nin Kelkit ilçesinde merasim düzenlendi.

Merkez Küçük Mescidindeki merasimde, şehidin annesi Ayfer Güler ile kız kardeşleri Hava Soylu ve Kübra Güler, Gümüşhane Valisi Kamuran Taşbilek, Erzincan Valisi Mehmet Makas, 3üncü Ordu Kumandanı Korgeneral Yavuz Türkgenci, Gümüşhane AKP Milletvekilleri Hacı Osman Akgül, Cihan Pekdaş, Belediye Lideri Ercan Çimen, şehidin mesai arkadaşları ve çok sayıda kişi katıldı.

Cenazede şehit annesi oğlunun Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.

Şehidin cenazesi, Vilayet Müftüsü Mehmet Sırrı Şık tarafından kıldırılan cenaze namazının akabinde 2000 yılında vefat eden baba Ahmet Güler’in de bulunduğu ilçedeki aile kabristanlığına defnedildi. (DHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.