Saray’ın programı belirli oldu: Erdoğan, 15 Temmuz’da hem İstanbul hem Ankara’da programlara katılacak

Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Başkanlığı tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Günü’nün 6. yıldönümünde “Türkiye Aşkına” temasıyla ülke genelinde ve yurt dışında anma aktiflikleri düzenlenecek.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz’da yaralananlar ve hayatını kaybedenlerin yakınlarıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 15 Temmuz Anıtı’na çiçek bırakacak. Millet Camii’nde kılınacak Cuma namazı ve ‘Hatm-i Şerif’ programının akabinde Erdoğan, TBMM Anıtına da çelenk bırakacak. Ankara programının akabinde Erdoğan, akşam saatlerinde İstanbul Saraçhane Meydanı’nda, ’15 Temmuz Demokrasi Ulusal Birlik Günü’ programına katılarak bir konuşma yapacak.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı uyumunda düzenlenen etkinlikler kapsamında Türkçe ve İngilizce sinema, görüntü, klip ve belgeseller de gösterilecek.  İstanbul’da Saraçhane, Beşiktaş, Üsküdar ve İstanbul Havalimanında, Ankara’da Ulus Meydanı, Kentpark AVM önü, Kızılay Meydanı, İzmir’de Konak Meydanında led ekranlarda 15 Temmuz gösterimleri yapılacak. New York’ta da 15 Temmuz’a dikkat çekmek emeliyle taşınabilir led şovları düzenlenecek.

Basın İlan Kurumu tarafından Marmaray Yenikapı İstasyonu’nda 15 Temmuz ve Manşetler Standı düzenlenecek.

81 VİLAYETTEKİ MESCİTLERDE SELA OKUNACAK

Etkinlikler kapsamında Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığı ve TCDD iş birliği ile giydirilen, ‘Türkiye Aşkına’ temalı 15 Temmuz Demokrasi ve Ulusal Birlik Treni DE 15 Temmuz tarihinde Ankara’dan İstanbul-Söğütlüçeşme Tren Garı için 14 Temmuz Perşembe günü hareket edecek. İrtibat Başkanlığı tarafından ayrıyeten İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Konya, Kayseri, Gaziantep, Sivas, Trabzon, Kahramanmaraş, Erzurum’da üç gün sürecek fotoğraf stantları düzenlenecek. Öteki taraftan Diyanet İşleri Başkanlığı uyumu ile 15 Temmuz’da tüm mescitlerde selalar okunacak.

15 Temmuz’da ayrıyeten Galata Kulesi, Haydarpaşa Garı, Atatürk Kültür Merkezinde görüntü mapping gösterisi gerçekleştirilecek. Tıpkı gün TRT1’de Şafak Vakti sineması, TRT Müzik ekranlarında Fahir Atakoğlu ile 15 Temmuz Destanı Konseri yayınlanacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.