“Rodi Çevik” kod adlı Sonuç Gürdeğir yakalandı

PKK/KCK’nın sözde Erzurum sorumlusu ve terörden arananlar listesinde turuncu kategoride yer alan “Rodi Çevlik” kod adlı terörist sonuç Gürdeğir’in, İstanbul’un Ataşehir ilçesinde bir ikamette saklandığı tespit edildi.

Sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla yakalanan ve hakkında 11 ayrı suçtan yakalama kararı bulunan terörist Gürdeğir’in, 9 Ekim 2014’te Bingöl İl Emniyet Müdürü ve korumasının yaralanması, 2 güvenlik görevlisinin şehit olması eylemini gerçekleştiren örgüt mensupları arasında yer aldığı anlaşıldı.

Gürdeğir’in, 1 Ağustos 2016’da Bingöl Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne ait zırhlı araca yönelik gerçekleştirilen ve 7 polis memurunun şehit olduğu, 3 polisin yaralandığı bomba yüklü araç saldırısını düzenleyen örgüt mensuplarından biri olduğu tespit edildi.

Terörist Gürdeğir’in İstanbul’a önümüzdeki günlerde yapılması hedeflenen bir saldırı için geldiği, kanlı eylem sonrası Yunanistan’a kaçmayı planladığı ileri sürüldü.

Örgüte lojistik destek sağlayan bir kadın teröristle birlikte yakalanan Sonuç Gürdeğir, adli işlemleri için önce İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’ne, ardından Bingöl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne sevk edildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.