Pehlivan: Fırat Delibaş’a yakın olduğunu söyleyen şahıslardan tehditler alıyorum

Cumhuriyet gazetesi müellifi Barış Pehlivan, uyuşturucu ticareti yaptığı belirtilen bir hata örgütü üyesinin yaklaşık 5 milyon lira kıymetinde metamfetaminle yakalanıp isimli denetimle özgür bırakıldığını yazdığı dünkü yazısında ismi geçen Fırat Delibaş’a ‘yakın olduğunu söyleyen’ bireyler tarafından tehdit edildiğini duyurdu.

Pehlivan toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “Cumhuriyet’teki köşemde, isminin haberlerde geçtiğini yazdığım için Fırat Delibaş’a yakın olduğunu söyleyen bireyler tarafından önemli tehditler alıyorum. Yazım aşağıda, kamuoyuna duyurulur…” dedi.


NE OLMUŞTU?

Pehlivan “Soylu ses çıkaracak mı?” başlıklı yazısında uyuşturucu ticareti yaptığı gerekçesiyle tutuklanan L’Actone Holding işvereni Ali Osman Akat’ın tahliye sürecini yazmış, bunun birinci olmadığına dikkat çeken Pehlivan, geçen hafta haber sitelerine “Suç örgütü başkanı Fırat Delibaş’ın ikinci adamı M.D. yakalandı” başlığıyla yansıyan olaya vurgu yaparak M.D’nin yakalandıktan sonra isimli denetim koşuluyla özgür bırakıldığını hatırlatmıştı.

Pehlivan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “Metamfetaminle çabamızı güçlü biçimde yapar ve yenersek Türkiye, dünyada uyuşturucuya bağlı vefatlar konusunda en az vefatı yaşayacak ülke olacak. Bunu başarabilir miyiz, başarırız. Buradaki sıkıntı, metamfetamini mağlup etmektir” kelamlarını hatırlatarak, “Ee madem bu kadar hayati bir bahis, nasıl özgür kalıyor bu beşerler? Bakın, otomobilinde uyuşturucuyla yakalanıp Menzilci olduğu için beraat eden Emniyet Müdürü Zafer Ç’yi hatırlatmıyorum bile. Yalnızca son üç haftada olanlara bakarak soruyorum: Vaktinde verilen yargı kararlarına karşı eski Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile açık polemiğe giren Bakan Soylu yeniden ses çıkarır mı? Yoksa birilerinin sıkıntısı aslında ‘metamfetamini mağlup etmek’ değil mi?” demişti. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.