NOKIA çağdaşlaştırılmış üç yeni nostaljik telefon modeli tanıttı

NOKIA’nın sahibi HMD Küresel şirketi bugün üç yeni telefonu tanıttı. Yeni telefon modelleri Finlandiyalı üreticinin eski ihtişamlı günlerindeki telefonları andırıyor.

Yeni telefon modelleri ise şunlar:

  • Nokia 2660 Flip
  • Nokia 8210 4G
  • Nokia 5710 XpressAudio

Telefonlar nostaljik bir dizayna sahip olsa da şirket yeni müşteriler kazanmayı hedefliyor. NOKIA uzun vakittir satış stratejisini eski telefonlarını çağdaşlaştırarak piyasaya sürme üzerine oluşturdu. Şirket bu sayede akıllı telefon kullanmak istemeyen ya da tuşlu telefon kullanmayı özleyenleri kazanarak eski ihtişamlı günlerine dönmeyi hedefliyor. 

YAŞLI BEŞERLER İÇİN NOKIA 2660 FLIP

Nokia 2660 Flip, Nokia’nın eski kapaklı telefondaki klasik tasarımı kullanmaya devam ediyor. HMD Küresel, polikarbonattan yapılmış bir kasaya sahip olduğu için telefonun çok sağlam olduğunu belirtiyor. 

Telefon kapağı açıldığında 2,8″ renkli ekran karşınıza çıkıyor. Tuşlar ise yaşlı beşerler düşünülerek epeyce büyük tasarlanmış.

Nokia 2660 Flip çağa ayak uydurarak ses düzeyi açısından da optimize edilmiş. Ayrıyeten telefonda yer alan yüksek ses modu ile ebeveynler ve yaşlıların aramaları kaçırmasının önüne geçilmek istenmiş.

Telefona entegre bir acil davet düğmesi de bulunuyor. Yaşlılar için bir kaza durumunda, yalnızca bir tuşla evvelce ayarlanmış 5 acil durum numarası ile otomatik olarak irtibata geçilerek birinci yardım talep edilebiliyor

Nokia 2660 Flip’in bir şarj istasyonuyla birlikte geliyor. Soket üzerinden şarj edilmiyor. Birebir telsiz sabit telefonlarda olduğu üzere telefon istasyona takılarak şarj ediliyor.

YERLEŞİK KABLOSUZ KULAKLIĞI İLE NOKIA 5710 XPRESSAUDIO


Nokia 5710 XpressAudio art panelde yerleşik, çıkarılabilir bir kablosuz Bluetooth kulaklığa sahip. Bu dizaynıyla HMD Küresel telefon ortasında birinci defa kullanılan özgün bir dizayna imza atmış. Cep telefonu, Bluetooth kulaklığı direkt şarj edebiliyor. Kulaklıklar art kapak kaydırılarak çıkartılabiliyor.

Bu eşsiz tasarım sayesinde Nokia 5710 XpressAudio, entegre Bluetooth kulaklığa sahip tek cep telefonu. Aynı vakitte, cep telefonunda dahili bir MP3 müzik çalar bulunuyor. 32 GB’a kadar desteklediği hafıza kartı ile binlerce müzik depolanabiliyor. Entegre 1.450 mAh pil ile güncelerce şarj etmeden kullanılabiliyor.

4G DAYANAKLI NOKIA 8210 4G

 

HMD Küresel 4G’yi tuşlu telefonda sunarak tekrar bir prensip imza atmış. Nokia 8210 4G,  2,8″ QVGA ekrana sahip Bataryası ise 1.450 mAh kapasiteye sahip.

Ayrıca bir MP3 çaların yanı sıra 0,3 MP kamera da bulunuyor. Klasik oyun Snake de yer alıyor. 4G bağlantısı ve VoLTE takviyesi var. Bu sayede HD ses kalitesi ile görüşme yapılabiliyor. Nokia 8210 4G mavi, kırmızı ve gri renklerde satışa sunulacak.

Üç telefon modeli için fiyat açıklamadı. Fakat Temmuz ayı sonunda ön satışa sunulması bekleniyor.

Telefonların HMD Küresel distribütörleri tarafından mı yoksa ithalatçı bir firma aracılığı ile mi Türkiye’de satışa sunulacağı şimdi bilinmiyor. 

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.