Muharrem İnce: CHP Atatürk’ün partisi değil

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Millet TV Haber’de Anadolu Soruyor programına konuk oldu.

Gündeme ait açıklamalarda bulunan İnce, Anadolu Yayıncılar Derneği Lideri Sinan Burhan, KonTv Haber Müdürü Çetin Altan ve Karabük BRTV televizyonu genel yayın direktörü Mehmet Çetinkay’nın da sorularını yanıtladı.

“CHP Ataürk’ün partisi değil”

CHP’nin Atatürk’ün kurduğunu lakin şu an ki partinin Atatürk’ün partisi olmadığını belirten İnce “Bu partide Mustafa Kemal Atatürk’ün ismini ağzına alamayanlar var. Birileri çıkıp ben Atatürk’ün askeri değilim, yoldaşıyım diyor. Sen kimsin Kurtuluş Savaşı’nda Atatürk ile mi savaştın? Sen onun yoldaşı, arkadaşı değilsin. Olsan olsan askeri olursun.” dedi.

“Aday bulamazlarsa buradayım”

Millet ittifakı adaylık teklif ederse ne yanıt verirsiniz sorusuna İnce “Olmayacak duaya amin demem lakin aday bulamazlarsa buradayım” diye konuştu.

“Millet İttifakı kukla bir cumhurbaşkanı adayı arıyor.” diyen İnce “Bir aday bulacaksınız. O aday seçimi kazanacak. Lakin altısının buyruğundan çıkmayacak. Yani cumhurbaşkanı seçilecek bir kişi sonra altı genel liderin buyruğuna girecek. Buna inanan saftır. Bu türlü bir şey olmaz.” ifadelerini kullandı.

Hükümete hudut ötesinde destek

İnce ayrıyeten hükümeti Suriye’ye yönelik hudut ötesi harekatına takviye vereceklerini belirterek “bir gece birden gelebiliriz” dedi.

Mavi Vatan ve Yunanistan’la yaşanan problemlerle ilgili de konuşan İnce, “Hükümetin mavi vatan tezini destekliyoruz. Antalya’nın ve Akdeniz’in güvenliği mavi vatanı gerçekleştirmeye bağlıdır” dedi.

Babacan’a Kemal Derviş göndermesi

Millet ittifakının kurtarıcılardan kurtarılması gerektiğini belirten İnce, “Ey Babacan sen bu hükmet içinde değil miydin? Bu Hükümetin günahları Erdoğan’a muvaffakiyet sana mı kalacak?  Devlet Planlama Teşkilatı kapatıldı. Neden çıkıp itiraz etmedin? Neden imzaladın? Kemal Derviş’ten sonra sen de mi kurtarıcısın? Biz bireylere değil prensiplere bakarız”diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.