Müge Anlı Büyükşen cinayeti çözüldü mü? Necla Metin Büyükşen’i kim öldürdü, katil kim çıktı?

Olay 54 yaşındaki Necla Büyükşen ile eşi 55 yaşındaki Metin Büyükşen’in cinayete kurban gitmesiyle başlamış ve ardından programa katılan oğulları cinayetin çözülmesi için Müge Anlı’dan yardım istemişti. Uzun süre yapılan araştırmalar sonrasında da çiftin kiralık katil tarafından öldürüldükleri ortaya çıkmıştı.

MÜGE ANLI BÜYÜKŞEN CİNAYETİ ÇÖZÜLDÜ MÜ, KATİL KİM ÇIKTI?

İddiaya göre Büyükşen çifti adresi karıştıran kiralık katil tarafından öldürüldü. 4 kişi savcılıkta alınan ifadelerin ardından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Olay, 3 Eylül 2018’de saat 22.00 sıralarında, İsmil Mahallesi’ndeki tek katlı evde meydana geldi. Kar maskeli kişi, kapısı açık olan Metin Büyükşen’e ait eve girdi. Şüpheli, emekli memur Metin Büyükşen ile eşi Necla Büyükşen’e ateş etti. Evde bulunan çiftin kızları Büşra Büyükşen (24) de saldırganın dipçik darbesiyle baygınlık geçirdi. Öldü gibi davranan ve daha sonra yatak odasının penceresinden atlayıp, yoldan geçen komşularının aracına binen Büşra Büyükşen, jandarmaya giderek olayı anlattı. Eve gelen jandarma ekipleri, Necla-Metin Büyükşen çiftinin cansız bedenlerini buldu. Pencereden atlayınca ayağında kırıklar oluşan Büşra Büyükşen de sağlık görevlilerince ambulansla Konya Numune Hastanesi’ne kaldırıldı.

Anne ve babasının katillerinin bulunması için sosyal medya ve televizyon kanallarındaki programlara katılan Büyükşen çiftinin doktor oğlu Osman Büyükşen de gün boyu adliyede olayı yakından takip etti. Büyükşen, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”Anne ve babamın katilleri bugün itibariyle tespit edilmiş olup, olaydaki belirsizlik büyük ölçüde giderilmiştir. Kar maskeli katil başka birilerini öldürecek iken yanlış adres nedeniyle anne ve babamın ölümüne sebep olmuştur. Kardeşlerim bu olayda masumdur” ifadelerini kullandı.

SUÇLULARDAN BİRİ CEZAEVİNDE ÖLDÜ

Konya’nın Karatay ilçesinde 3 yıl önce evlerinde cinayete kurban giden Necla (54) ve Metin Büyükşen (55) çiftini, kiralık katilin yanlış adres sonucu öldürdüğü olayda yeni gelişme yaşandı. ‘Kasten öldürmeye yardım etme’ suçundan tutuklanan, cezaevinde fenalaşıp, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Mustafa Okşen’in (39) otopsi sonucunda kalp krizi nedeniyle öldüğü belirlendi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.