MLKP operasyonu: 1 gözaltı

Samsun’da, Marksist Leninist Komünist Parti (MLKP) silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik düzenlenen operasyonda 1 bayan gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye nazaran, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Çaba (TEM) Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü takımları MLKP silahlı terör örgütünün faaliyetlerinin tespit ve deşifre edilmesine yönelik yaptıkları planlı çalışmalar sonucunda; kelam konusu terör örgütüne elaman ve maddi gelir temin ettiği istikametinde tespitler bulunan Z.G. isimli bayanı gözaltına aldı.

Gözaltına alınan Z.G.’nin ikametinde yapılan aramada 2 adet cep telefonu ve telefonlara takılı vaziyette iki adet sim kart, 1 adet flaş bellek, 1 adet dijital fotoğraf makinesi ve 3 adet yasaklı yayına incelenmek üzere el konuldu. Soruşturma dahilinde Amazon Bayan ve Ömür Derneği’nde yapılan aramalarda ise 1 adet laptop, 8 adet flaş bellek ve dernekle alakalı klasörler halinde evraklara incelenmek üzere el konuştu.

Z.G. gözaltı mühleti uzatılması için Samsun Adliyesine sevk edildi. Nöbetçi mahkemece gözaltı mühleti uzatılan Z.G. Samsun Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Soruşturma devam ediyor. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.