Mansur Yavaş sessizliğini anketle bozdu… Kılıçdaroğlu’nu kızdıracak paylaşım

Türkiye 14 Mayıs’ta sandığa giderek seçimini yaptı. Katılımın oldukça yüksek olduğu seçimde milyonlarca seçmen iradesini ortaya koydu. 28 Mayıs’ta gerçekleşen cumhurbaşkanı seçimlerinde 7’li koalisyonun adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 12. yenilgisini aldı.

İMAMOĞLU: GÖREV ALMAKTAN ÇEKİNMEM

CHP’de kurultay tarihi yaklaşırken CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday çıkacak isimler arasında gösterilen İmamoğlu “Her zaman söyledim; ideallerim uğruna, her hususta görev almaktan asla çekinmem, çekinmedim. Ve demokrasinin bir neferi olmaya, her kavrama dönük mücadeleyi en üst seviyede vermenin bir neferi olmaya devam edeceğim. Aynı yoldayım. Aynı yolda yürüyorum. ” ifadelerini kullanmıştı.

YAVAŞ DA KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI TARAFINI BELLİ ETTİ

Kılıçdaroğlu’na 14-28 Mayıs mağlubiyetlerinin ardından istifa çağrıları yapılırken, seçim öncesinde hem İYİ Parti hem de ATA İttifakı tarafından aday olması istenen isim ABB Başkanı Yavaş’tan dikkat çeken bir hamle geldi.

Yavaş, akademisyen Evren Balta’nın kendisini diğer liderlerden önde gösteren ‘pozitif oy’ anketini Twitter’dan beğendi. Söz konusu ankette Yavaş’a “Kesinlikle oy verirdim” diyenlerin oranının, Kılıçdaroğlu’nun oranına göre daha yüksek olduğu görülüyor.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir