Jorge Jesus: Benim için futbolun modülü

Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, Ümraniyespor maçının akabinde yaptığı açıklamada “İlk yarıyı önde tamamlasak da rakibimiz bize hayli zorluk çıkardı” dedi.

Spor Toto Üstün Lig’in birinci haftasında Fenerbahçe, Kadıköy’de oynanan maçta ligin yeni takımlarından HangiKredi Ümraniyespor ile 3-3 berabere kaldı. Maçın akabinde Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus, basın toplantısında müsabakayı kıymetlendirdi.

Lige galibiyet ile başlamak istediklerini belirten Jorge Jesus “Ama bugün rakibimizin de hakkını vermek gerekiyor. Birinci yarıya 2-1 girsek de birinci yarı boyunca zorluk çıkarttılar. İkinci yarıya daha güzel başladık. 3-1 yapabilecek konumlar yakaladık fakat rakibimiz beraberliği ve sonra öne geçiren golü yakaladı. Ekibim maçı çevirebileceğine inandı. Oyuna sonradan girenler maçı çevirebileceklerini inandılar. İstediğimiz galibiyete ulaşamadık. Şimdi ligin başındayız, çok fazla maç var. Eleme yöntemi turnuva değil. Bugün kimi oyuncular Avrupa maçımızdan ötürü çok fit değildi” dedi.

“FIRSAT ÇIKARSA GÜZEL BİR İSMİ TAKIMIMIZA KATACAĞIZ”

Jorge Jesus, Lider Ali Koç’un müsabaka sonrasında “Bu bir yol kazasıydı” formundaki açıklaması ve forvet transferi ile ilgili yöneltilen soruya, “Başkanımız ekibine inanıyor. Bu sonuç benim için futbolun parçası… Her vakit kazanamazsınız. Bu dönem birinci yenilgisi Dinamo Kiev karşısında aldık. Bu maçı kazanamadık ancak beraberlikle ayrıldık. Dünyadaki her kadro çok fazla gol atan forvet ister. Çok gol atan düzgün forvetler kıymetli ve Avrupa’nın en kıymetli liglerinde oynuyorlar. Hasebiyle kolay değil bir anda getirip her şeyi çözmesini beklemek. Transfer penceresinin sonuna hakikat fırsat çıkarsa güzel bir ismi takımımıza katmak istiyoruz. O devir daha gerçek bir vakit. Elimdeki oyunculardan memnunum” diye karşılık verdi.

“KURALLAR STRATEJİYİ ETKİLİYOR”

Türk oyuncu oynatma kurallarıyla konuşan Jorge Jesus, “Stratejik olarak bu kural bizi etkiliyor, herkes için geçerli. Alanda en az 3 Türk oyuncunuzun olması gerekiyor. Değişiklik yaparken de bunları düşünmeniz gerekiyor. Bu stratejiyi etkileyebiliyor. Tercihleri karmaşık hale getiriyor. Bu ülkenin kuralları bu, uymam gerekiyor. Ben daha evvel Portekiz Ligi’nde çalıştığımda bu türlü bir kural yoktu. İstediğiniz kadar yabancıyla oynayabiliyordunuz” biçiminde konuştu.

“DERİN BİR TAKIMA MUHTAÇLIĞIMIZ VAR”

Tecrübeli teknik adam, transfer siyasetiyle ilgili olarak ise “Yaklaşık 8 haftadır ekiple birlikte çalışıyoruz. O andan itibaren idmanlarda oyuncuları daha uygun tanıyoruz. Ekipten ayrılan oyuncular oldu. Min-jae sonrası stoper arayışına girdik. Şu anda ligin başındayız, önümüzdeki seneyi konuşmak yanlışsız değil. Ben maç maç bakıyorum. Biz elimizden geldiğince hem Türkiye hem Avrupa’da başarılı olmak istiyoruz. Çift kulvarda yarıştığınız vakit derin takım kurmanız gerekiyor. Avrupa’da Fenerbahçe’nin daima olması lazım. Avrupa sıralamasında üstlere çıkmalı. Yalnızca 11 oyuncunuzun olmaması lazım, rotasyon yapabilmeniz lazım. Bu maçta takımda kimi değişiklikler yaptık, perşembe de kimi değişiklikler yapmamız gerekecek” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.