İşte Bu Hafta İzlenmesi Gereken 4 Altcoin ve Tahminler!

ABD hisse senedi piyasaları geçen hafta keskin bir şekilde yükseldi ve üç haftalık kayıp serisini bitirdi. S&P 500 geçen hafta %3,65 yükselirken Nasdaq Composite %4,14 yükseldi. ABD hisse senedi piyasalarıyla yakın ilişkisini sürdüren Bitcoin (BTC) de güçlü bir geri dönüş yaptı. Buna göre BTC, son bir haftada %11’in üzerinde kazanç elde etmeyi başardı. Altcoin varlıkları da yükselişte lider kripto para birimini izledi.

Bu hafta 4 altcoin projesine dikkat

Borsalardaki ve kripto para piyasalarındaki keskin ralli, dibe vuran bir oluşumun işaretleri gösteriyor. Ancak yeni bir boğa hareketinin başlangıcını tahmin etmek için henüz çok erken. 13 Eylül’deki ABD enflasyon verileri ve 20-21 Eylül’deki FED toplantısı gerçekleşecek. Bu arada, Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere 15 Eylül’de Ethereum Merge geliyor. Cardano’un Vasil hard fork yükseltmesi de yakında gerçekleşecek. Tüm bu olaylar arasında 4 altcoin projesinin büyük kazançlar elde etmesi muhtemel.

Cosmos (ATOM)

Cosmos (ATOM) 8 Eylül’de 13,45 dolarlık genel direncin üzerine çıktı. Böylece, talebin daha yüksek seviyelerde olduğunu gösterdi. Bir sonraki sert direnç 20,30 dolarda, bu da bir ralli için yer bırakıyor. Ancak ralliden önce, ayılar fiyatı 13,45 dolarlık kırılma seviyesinin altına çekmeye çalışacak. Bu, göz önünde bulundurulması gereken önemli bir seviye. Çünkü bunun altında bir kırılma ve kapanış, son kırılmanın bir boğa tuzağı olabileceğini gösterecek.

Öte yandan, ATOM’un mevcut seviyeden yükselmesi veya 13,45 dolardan geri dönmesi mümkün. Bu, boğaların kontrolde olduğunu ve her düşüşte alım yaptığını gösterecek. Boğalar altcoin fiyatını 17,20 doların üzerine çıkarırsa, yukarı hareket ivme kazanacak. Nihayetinde Cosmos fiyatı 20,30 dolara ulaşacak.

ApeCoin (APE)

ApeCoin (APE), destekten güçlü bir şekilde 4,17 dolarlık fiyat etiketinde toparlandı. Böylece, daha düşük seviyelerde agresif alıma işaret etti. Bu, düzeltme aşamasının sona eriyor olabileceğini gösteriyor. Ayrıca altcoin varlığını kısa vadede ilginç bir aday haline getiriyor. Alıcılar, 9 Eylül’de fiyatı 5,00 dolardaki 20 günlük EMA’nın üzerine itti. Böylece, APE 10 Eylül’de gün içi Doji mum grafiği oluşturdu. Bu belirsizlik, 11 Eylül’de 50 günlük SMA’da 5,85 dolarlık güçlü bir ralli ile tersine döndü.

Fiyat mevcut seviyeden düşerse ve 20 günlük EMA’dan geri dönerse, duyarlılığın olumluya döndüğünü gösterecek. Boğalar daha sonra fiyatı 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarmaya çalışacak. Bunu yaparlarsa altcoin, 7,80 dolardaki genel dirence doğru yükselecek. Bu olumlu görüş, APE 20 günlük EMA’nın altına düşerse kısa vadede geçersiz olacak. Bu durumda kripto paranın 4,17 dolara düşmesi ihtimaller arasına girecek.

Chiliz (CHZ)

Chiliz (CHZ), 9 Eylül’de 0,20 dolardaki 20 günlük EMA’nın üzerine çıktı. Bu, düzeltme aşamasının sona erebileceğinin ilk göstergesiydi. Altcoin bu nedenle listemizde yer buldu. Ayılar, 10 Eylül’de fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekmeye çalıştı, ancak boğalar yerini korudu. Şimdi boğalar, fiyatı 0,26 dolardan genel dirence doğru itmeye çalışıyor. Ancak yukarı yönlü hareket, 0,23 dolar civarında güçlü karşı rüzgarlarla karşılaşacak gibi duruyor.

Fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşmezse, 0,26 dolara bir ralli olasılığını oldukça artıracak. Bu varsayımın aksine CHZ fiyatı 0,20 doların altına düşerse, ayıların daha yüksek seviyelerde aktif olduğunu gösterecek. Bu, fiyatı 0,18 dolarda yer alan 50 günlük SMA’ya çekecek gücü taşıyor. Yatırımcıların bu nedenle, 0,20 dolardaki 20 günlük EMA’ya dikkat etmeli.

Quant (QNT)

Quant (QNT) 87,60 dolardaki güçlü desteğin altına düşmedi. Bu da hissiyatın olumlu olduğunu ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösteriyor. 87,60 dolardaki keskin toparlanma, 8 Eylül’de 100 dolarda yer alan 20 günlük EMA’nın üzerine çıktı. Bu, düzeltme aşamasının sona eriyor olabileceğinin ilk göstergesiydi. Ayılar, 105 dolardaki 50 günlük SMA’nın yakınında güçlü bir meydan okuma oluşturdu. Ancak altcoin fiyatını 20 günlük EMA’nın altına düşüremediler.

Bu, duyarlılığın pozitife döndüğünü ve boğaların düşüşlerde alım yaptığını gösterdi. Alıcılar, 11 Eylül’de QNT fiyatını 50 günlük SMA’nın üzerine itti. Boğalar daha yüksek seviyeleri sürdürürse, Quant 117 dolara ve ardından 124 dolara yükselecek. Bu seviyenin üzerinde bir kırılma, 130 dolara bir ralli için kapıları açacak. Ancak bu yükseliş görünümü, fiyat 20 günlük EMA’nın altına düşerse geçersiz olacak. Bu olursa, parite 87,60 dolardan güçlü desteğe geri dönecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.