İsrail Başbakanı Bennett: Savaş peşinde değiliz ancak her senaryoya hazırlıklıyız

İsrail Başbakanlık Basın Ofisinden yapılan yazılı açıklamaya nazaran Bennett, Savunma Bakanı Benny Gantz ile İsrail ordusunun başlattığı, ülke tarihindeki en uzun askeri tatbikatlardan olan ve bir ay sürecek “Ateş Arabaları” ismi verilen askeri tatbikatı inceledi.

Tatbikata ait ordu yetkililerinden bilgi alan Bennett, burada yaptığı konuşmada, “İsrail ordusunun tarihindeki en uzun tatbikatlardan biri olan ‘Ateş Arabaları’ tatbikatı devam ediyor. Tüm gereklilikleriyle birlikte birden fazla cephede eş vakitli çatışmaların simülasyonunu yapıyor.” dedi.

İsrail Başbakanı, “Savaş peşinde değiliz fakat her senaryoya hazırlıklıyız. Şayet düşman bizi bir çatışmaya sürüklerse, dayanılmaz derecede ağır bir bedel ödeyeceğini biliyor.” diye konuştu.

Savunma Bakanı Gantz da İsrail’in güvenliğinin “güç kullanmaya bağlı olduğunu” belirterek, “İsrail devletinin güvenliğinin sağlanması iki desteğe bağlıdır: Güç kullanımına ve yıllar içinde kesintisiz formda güç inşa edilmesine.” sözlerini kullandı.

İsrail ordusu, dün yaptığı açıklamada, ülke tarihindeki en uzun askeri tatbikatlardan olan “Ateş Arabaları” tatbikatını başlattıklarını ve tatbikat kapsamında İsrail askerlerinin, kara, hava, deniz ve siber uzay savunma hazırlıklarını artırmak için bir ay boyunca eğitim alacaklarını duyurmuştu.

KAYNAK: AA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.