Hindistan’da öğrencilerden öğretmenlere şiddet

Hindistan’ın Jharkhand eyaletinde bulunan Dumka bölgesindeki yatılı okulda okuyan bir küme öğrenci, düşük not verdiği gerekçesiyle 2 öğretmeni ve okulda memur olan 1 kişiyi şiddet uyguladı.

Öğretmenler ve memurun ağaca bağlı halde manzaraların toplumsal medyada gündeme oturmasının akabinde polis harekete geçerken, olayla ilgili kimsenin şikayetçi olmadığı aktarıldı.

Kimse şikayetçi olmadı

İHA’nın haberine nazaran; Gopikandar karakolu amiri Nityanand Bhokta yaptığı açıklamada, “Okul idaresi olayla ilgili yazılı bir şikayette bulunmadığı için davaya rastgele bir soruşturma açılmadı. Olayın doğrulanmasının akabinde okul yetkililerinden şikayette bulunmalarını istedim” sözlerini kullanarak, kelam konusu şikayetin okula ziyan vereceği gerekçesiyle şikayette bulunulmadığını aktardı.

Eğitime 2 gün orta verildi

Öğretmenler ise, şikayet ederek hiçbir çocuğun geleceğini mahvetmek istemediklerini belirtirken, olayın akabinde okulda asayiş ve nizamı sağlamak için 9. ve 10. sınıflarda eğitime 2 gün orta verildiği bildirildi.

Jharkhand Academic Council (JAC) tarafından sonuçları açıklanan Ortaöğretim Eğitimi Merkezi Konseyi (CBSE) 9. sınıf imtihanında, okuldaki 32 öğrenciden 11’i başarısız olan DD notunu aldı.

Öğrenciler, öğretmenin uygulamalı imtihanlarda kendilerine kasıtlı olarak düşük notlar verdiğini ve bu yüzden imtihandan başarısız olduklarını sav etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.