Gülcan Kış Kimdir, Nerelidir? CHP Mersin Milletvekili Adayı Gülcan Kış’ın Biyografisi

14 Mayıs seçimlerine az bir zaman kala siyasi partilerin milletvekili adayları da belli olmaya başladı. CHP, milletvekili adaylarını açıklamaya başladı. Gülcan Kış da CHP listelerinde yer alan bir isim oldu. Gülcan Kış, Mersin 2. sıra milletvekili adayı olarak listede yer aldı. Vatandaşlar ise Gülcan Kış’ın hayatını ve siyasi kariyerini araştırmaya başladılar. Peki Gülcan Kış kimdir, kaç yaşında, nereli?

İşte detaylar…

CHP 28. dönem milletvekili adayları açıklanmaya başladı. Gülcan Kış da Mersin ikinci sıra milletvekili adayı olarak listedeki yerini aldı.

Gülcan Kış Kimdir?

Gülcan Kış, Mersin Yenişehir Belediye Meclisi üyeliğini 3 dönem boyunca üstlenmiştir. Daha sonra Mersin Belediye Başkanı Vahap Seçer döneminde de Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi olmuştur. Gülcan Kış aynı zamanda Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili görevini de yerine getirmiştir.

Gülcan Kış’ın Siyasi Kariyeri

Gülcan Kış belediyedeki görevlerinin yanısıra aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu’nda görev almıştır. Kış, kadınların sosyal hayata ve iş hayatında daha fazla dahil olabilmesi için çalışmalar yürütmüştür. Gülcan Kış, iş insanıdır. 

Gülcan Kış, 28. dönem milletvekili seçimlerine katılabilmek için meclis üyeliği ve başkanvekilliği görevlerinden istifa etmiş ve adaylık başvurusunda bulunmuştur. CHP’nin açıklanan listesinde adı geçen Kış, Mersin 2. sıra milletvekili adayıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir