Finans Şirketi: Bu 3 Altcoin, Bitcoin’den Daha Çok Artabilir!

Bitcoin (BTC) yıl boyunca %65 artmış olabilir. Ancak, 2023’ün ikinci yarısında ondan daha iyi performans gösterebilecek birkaç altcoin var. Motley Fool analistleri bu noktada 3 projeyi ön plana çıkartıyor.

2023 2.Çeyrekte Bitcoin’den daha iyi performans gösterecek 3 altcoin

Yıl boyunca şu anda %65’ten fazla artış gösteren Bitcoin, 2023’ün en iyi performanslarından biri olmaya devam ediyor. Fakat, 30.000 dolar seviyesinden son geri çekilme ve tüm ekonomik belirsizlik, dengelerin değişebileceğini gösteriyor.

Motley Fool analistlerine göre Ethereum, 2023’ün ikinci yarısı için ideal bir tercih olabilir. Bunun nedeni, Ethereum’un oldukça iyi çeşitlendirilmiş bir kripto ekosistemine sahip olmasıdır. Ethereum ağı NFT’lerden DeFi’ye kadar hemen hemen her şeyde lider konumunda. Bu ivme fiyat açısından da olumlu bir gelecek sunuyor.

Fiyat artışı, büyük ölçüde Ethereum’un devam eden teknolojik yükseltmelerden kaynaklanmaktadır. 2022’deki Merge’den sonra Ethereum, 2023’te kripto staking ile ilgili başka bir yükseltme izledi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Ethereum’u gelecekteki yükseltmelerin ayrıntılı bir yol haritasına adadı. Böylece, Ethereum’un Blockchain rakiplerinden herhangi birini geride bırakmasını ve geride bırakmasını sağladı.

Solana (SOL), büyük bir geri dönüş için hazır mı?

Solana bu yıl şimdiden yaklaşık %110 arttı ve bir inovasyon merkezi olmaya devam ediyor. Solana’nın en son yeniliği, Saga kripto telefonu ve potansiyel bir oyun değiştirici. Saga, kripto ile yaptığınız her şeyi kolaylaştıran, Android destekli bir cep telefonudur.

Örneğin, tipik bir cep telefonuyla, bir Blockchain cüzdanıyla etkileşim kurmak oldukça zordur. Ancak Saga, telefonunuzu kripto cüzdanınız olarak kullanma sürecini basitleştirmek için tescilli Seed Vault teknolojisini kullanır.

Şimdiye kadar, Saga hakkındaki incelemeler çoğunlukla olumluydu. 1.000 dolarlık telefon, yalnızca Mayıs ayının başından beri halka açık durumda. Bu nedenle henüz erken aşamalarda ve yakın takip gerektiriyor. Satış rakamları yükseliyorsa, o zaman yeni Solana mobil stratejisi, Solana’nın Bitcoin’i geride bırakmak için ihtiyaç duyduğu katalizör olacak.

Stacks, Bitcoin’i geride bırakacak bir altcoin olabilir mi?

Stacks, Bitcoin için bir Katman-2 çözümüdür. Başka bir deyişle, Bitcoin’i geliştirmek üzere tasarlanan bir Blockchain’dir. Lightning Network dışında Stacks, tartışmasız Bitcoin için en popüler Layer-2. Akıllı sözleşme işlevselliğine odaklanan Stacks, Bitcoin’e gelişmiş performans getirme konusunda ön plandadır.

Bu işlevselliğin en önemli özelliği NFT’lerdir. Son iki ayda, Bitcoin ağına NFT’lerin gelmesi, özellikle meme coin’lerin popülaritesinde patlamaya neden oldu. Şu anda birçok yatırımcı Bitcoin NFT’lerine yatırım yapmak istiyor. Stacks’da bunun en büyük faydalanıcılardan biri oldu. STX fiyatı rakiplerinden bağımsız çift haneli ralli kaydetti.

Stacks, diğer kripto paralardan çok daha risklidir. Bunun nedeni, Bitcoin’e çok yüksek kaldıraç sağması. Bitcoin yükseldiğinde, Stacks fiyatı da yükseliyor. Böylece, Bitcoin yıldan bugüne %62 artarken, Stacks %200’den fazla arttı. Ancak Bitcoin düştüğünde, Stacks’te benzer tepki veriyor. BTC son bir ayda %10 düşerken, STX’de %30 civarında değer kaybetti.

Kriptokoin.com olarak BRC-20 token standartı hakkında bilmeniz gerekenlere bu yazıda yer verdik.

Hangi altcoin en iyi risk-ödül profiline sahip?

Bitcoin’i ETH, SOL ve STX gibi altcoin’lerle karşılaştıran analistler, en iyi risk-ödül profili hakkında şunları söylüyor:

Ethereum, öncelikle üstün çeşitlendirme avantajları nedeniyle bu üç kriptonun en iyi risk-ödül profilini sunuyor. 2023’te, büyük ölçüde Bitcoin’e ayak uydurdu ve Bitcoin tökezlerse, Ethereum’un yukarı yönlü potansiyel açısından onu kolayca geçebileceğini görmek kolay. Sonuç olarak, 2023’te Bitcoin’den daha iyi performans gösterebilecek bir kripto para olarak Ethereum’u tercih ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir