Duracell yeni eserinin tanıtımını Metaverse’te yaptı

Yüksek performanslı alkalin, özel ve şarj edilebilir pil üreticisi Duracell, Metaverse cihanında gerçekleştirdiği aktiflikle hem kullanıldığı aygıtların performansını arttıran hem de tabiata dost yeni eserini tanıttı.

Şirket laboratuvarlarında geliştirilen yeni bir faal unsur ile üretilen Duracell Optimum, pillerin ömrünü uzatmanın yanında kullanıldığı aygıtların performansını da arttırıyor. Eserlerinin inovasyonu konusunda Ar-Ge çalışmalarına büyük bütçeler ayıran şirketin yeni eseri, üretiminden kutu dizaynına kadar büsbütün sürdürülebilirlik prensibi üzerinden tüketicilerle buluşacak.

Metaverse cihanında tanıtıldı

Yeni eserin geliştirilme süreci, teknik özellikleri bu teknik özelliklerin tüketici hayatında yaratacağı katma kıymetlerin yanı sıra bu teknolojinin etraf ve tabiat için katkıları Metaverse cihanında gerçekleştirilen tanıtım aktifliğiyle kamuoyuyla paylaşıldı. Metaverse aktifliğine Duracell idaresinin ve çalışanlarının yanı sıra gazeteciler, tedarikçiler ve hizmet sunulan bölümlerden çalışanlar iştirak etti.

Yeni eser hakkında şu bilgiler verildi:

Daha uzun ömür yahut daha güçlü performans sağlayacak

Şirket laboratuvarlarında ve uzun süren Ar-Ge çalışmalarının akabinde geliştirilen yeni eser, en kolay anlatımıyla günümüz aygıtlarında uzun ömür yahut gözle görülür güç farkı sağlayacak. 30 kata kadar daha uzun ömür yahut daha güçlü performans imkanı sunacak yeni eser, örneğin uzaktan kumandalı oyuncak otomobilde ya da elektrikli tornavidada kullandığında aygıtların daha süratli çalışmasına yahut 30 kata kadar daha uzun ömürlü olmalarına imkan sunacak.

Şirket karbon ayak izini ölçümlüyor ve takip ediyor

Pil markaları ortasında sürdürülebilirlik raporu olan ve karbon ayak izini ölçümleyip takip eden tek marka olma özelliğine sahip Duracell, yeni eseri Optimum’un kutu dizaynında da sürdürülebilirlik unsurunu gözetti. Eserlerin inovasyonu konusunda Ar-Ge çalışmalarına değerli bütçeler ayıran şirket, daha uzun ömürlü piller üreterek daha az atık oluşmasını hedefliyor.

Fabrikalarında üretimden son evreye kadar tüm bantlarda, sürdürebilirliğe ehemmiyet veren şirketin üretim tesisleri yeşil güç ile üretim yapıyor. Şirket, husus ile ilgili dünya standartlarına uygun sorumluluk sertifikalarına sahip bir şirket olarak da dikkat çekiyor. Şirket, tüm eserlerini yüzde 90 karton ve yüzde 100 geri dönüştürülmüş paketlerle tüketicilere ulaştırıyor.

“Hem kullanıcı hem de tabiat dostu yeni eserler üretmeyi sürdüreceğiz”

Şirketin kullanıldığı aygıtların performansını şimdiye kadar hiç olmadığı halde arttıran yeni eseriyle ilgili bilgi veren Duracell Türkiye Genel Müdürü Kerem Sinanoğlu, “Ürünlerin inovasyonu konusunda Ar-Ge çalışmalarına büyük bütçeler ayıran bir pil üreticisiyiz. Bu çalışmalarımızın bir sonucu olarak, kullanıldığı aygıtların performansını şimdiye kadar hiç olmadığı formda arttıran yeni eserimizi tüketicilerin kullanımına sunuyoruz. Yeni eser, yalnızca oluşturduğu yüksek performans farkıyla değil, tabiat dostu olmasıyla da öne çıkan bir eser. Yeni eserimiz, sürdürülebilirliği ve tabiat dostu bir marka olmayı merkeze aldığımız idare anlayışımızın bir uzantısı. Pil markaları ortasında sürdürülebilirlik raporu olan ve karbon ayak izini ölçümleyip takip eden tek marka olma özelliğimizle hem kullanıcı hem de tabiat dostu yeni eserler üretmeyi sürdüreceğiz” dedi.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.