CHP’den erken seçim kararı: Gündemimizde yok

2023’te yapılacak seçimler yaklaşırken muhalefette Cumhurbaşkanı adayı hala belirlenebilmiş değil.

Muhalefet, altılı masadan çıkacak kararla Cumhurbaşkanı adayının belirleneceğini söylese de CHP’liler için durum pek de o denli değil.

Hemen çabucak her gün bir CHP’li tarafından Kılıçdaroğlu’nun adaylığı tarafında açıklamalar yapılırken, buna artık de CHP Lokal İdarelerden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun eklendi.

Torun, TV100 ekranlarında Pınar Işık Ardor’un sunduğu Pazar Siyaseti programına konuk oldu.

“Erken seçim takvimi geçti”

Gündeme ait açıklamalarda bulunan Seyit Torun, muhalefetin beklediği erken seçim kararı ve Cumhurbaşkanı adaylığı ile ilgili değerli tabirler kullandı.

Torun, erken seçim için artık takvimin geçtiğini belirterek erken seçim telaffuzunun CHP’nin gündeminden kalktığını açıkladı.

“Olsa olsa nisan yahut mayıs olabilir”

Konuyla ilgili konuşan Seyit Torun, “Kasım ayında olabilir üzere varsayımlarımız vardı fakat şu anda yasal seçim takvimine baktığınızda kasım ayına yetişmesi güç görünüyor. Olsa olsa tahminen erken diyebileceğimiz nisan yahut mayıs olabilir” dedi.

Torun ayrıyeten, Pınar Işık Ardor’un artık CHP erken seçim telaffuzunu bundan sonra yapmayacak diyebilir miyiz? sorusuna Torun “Yasal seçim takvimine baktığımızda şuan için o denli görünüyor” cevabını verdi.

“Bizim fikrimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması”

Seyit Torun son olarak 6’lı masanın adayı ile ilgili tartışmalara ise “Bizim fikrimiz, irademiz Sayın Genel Liderimiz Kemal Kılıçdaroğlu’nun aday olması fakat buna 6’lı masa karar verecek. Kendi ortasında müzakere edecek.” karşılığını verdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.