CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu mahkumiyet kararı sonrası konuştu

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, Levent Turhan Gümüş ve Betül Sinanoğlu çiftinin nikah şahitliğini yaptı.

Sarıyer Belediye Lideri Şükrü Genç’in kıydığı nikahtan sonra konuşan Canan Kaftancıoğlu, “Kötülüğü iktidarda tutmak isteyenlere karşı sevgi ve umuda güvendiğini” söyledi.

“SEVGİYE, DUYGUYA VE YOLDAŞLIĞA GÜVENİYORUM”

Kaftancıoğlu, “Yüzyıllardır berbatlığı iktidarda tutacağını zannedenler var. Lakin berbatlığın iktidarlarına karşın sevgi daima burada, umut daima burada ve bir aradalık burada olunca, bizler buralardan hissimizi, fikrimizi, örgütlenmelerimizi alınca bana soruyorlar, ‘Ey bayan neyine güvenip de korkmuyorsun?’ diye, buralardaki sevgiye, duyguya ve yoldaşlığa güveniyorum. İşte o yüzden kendimizi hem o kadar memnun hem de güçlü hissediyorum” diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’na, toplumsal medya paylaşımları nedeniyle “kamu görevlisine karşı misyonundan ötürü hakaret”ten verilen 1 yıl 6 ay 20 gün ile “Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılamak”tan verilen 1 yıl 8 ay mahpus cezalarını kanunda öngörülen cürüm tiplerine uyduğu gerekçesiyle onanmıştı. Kaftancıoğlu’na, “Cumhurbaşkanına hakaret” cürmünden verilen 2 yıl 4 ay mahpus cezası ise 1 yıl 9 ay olarak düzeltilerek onanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.