Can Ataklı’dan İSPARK iddiası

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İSPARK’ın yıl sonu zararının 200 milyon lirayı bulabileceğini ortaya attı, bu zararın nedenlerini ise gazetedeki köşesinde dile getirdi.

Belediyenin AK Parti’den CHP’ye devrolduğu yıl İSPARK’ın zararının 37 milyon lira olduğunu hatırlatan Ataklı, bu rakamın sonraki yıl 87 milyon liraya yükseldiğini, 2021 yılı Ağustos ayına kadar olan borcun ise 115 milyon lirayı bulduğunu iddia etti.

İSPARK yönetimindeki bir isimden aldığı bilgilere dayandırdığı yazısında Ataklı, İSPARK’ın gelirinin ancak %55’inin yasal bir şekilde belediyeye kaldığını vurguladı.

Daha önce de dile getirdiği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sözcüsü Murat Ongun tarafından yalanlanan iddialarının arkasında olduğunu belirten Can Ataklı, Büyükşehir Belediye Başkanlığı çevresinde çetemsi bir yapının oluştuğunu, daha önce görev yaptığı televizyon kanalından kovulması için belediye tarafından yöneticilerine baskı yapıldığını da öne sürdü.

Ataklı, gelir-gider tablosunun bu şekilde devam etmesi durumunda İSPARK’ın yakın gelecekte konkordato ilen ederek İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin elinden çıkabileceğini ifade etti.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.