Burcu Kara köyüne gitti

Yedi yıl evvel direktör Fırat Parlak ile evlenen ve Ali Çınar isminde bir oğlu bulunan oyuncu Burcu Kara, geçtiğimiz yıl Bursa’nın İznik ilçesindeki dedesinden kalan doğup büyüdüğü köy konutunu yenilemişti.

Çocukluğunun geçtiği yıkılmaya yüz tutmuş, eski kerpiç konut için aylarca efor sarfeden Kara, “Evin çökmesine gönlüm hiç razı değildi. Bir meczupluk yapıp onarıma karar verdik” demişti.

Uzun çalışmalarının akabinde konutun son halini takipçileri ile paylaşmayı ihmal etmeyen Kara, bahçesine diktiği tohumlardan da meyve-sebze almaya başladı.

Şimdilerde ikinci sefer anne olmak için gün sayan Burcu Kara, eline bir tepsi alıp bahçesindeki armut ve domatesleri topladı. Bahçeden elde ettiği mahsüllerle poz veren ünlü isim, bu kareleri toplumsal medya hesabından paylaştı.

42 yaşındaki Kara, paylaştığı fotoğraflara şu notu düştü:

“Önlemini alalım”

“Bugün de elimiz boş çıkmadık bahçeden. Artık seneye tohum biriktirme vakti. Bakın; hiçbir şey istemem. Lakin elinizde cet tohumu varsa ‘hayır’ demem. Hep diyorum; Çocuklarınıza kesinlikle tohum bırakın. Artırın, biriktirin. Tabiata sahip çıkalım. Daha fazla tarım bitmeden, öteki ülkelere daha fazla muhtaç kalmadan, hepimiz kendi konutumuzda bunun tedbirini alalım”


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.