Brezilya’da cürüm örgütlerine yönelik operasyon: 21 kişi hayatını kaybetti

Emniyet yetkilileri, Rio de Janeiro’nun kuzeyinde “Favela” olarak isimlendirilen gecekondu mahallesi Vila Cruzeiro’da, polisin uyuşturucu kaçakçılığı yapan hata örgütü üyelerine karşı düzenlediği operasyonda 10 kişinin daha öldüğünü açıkladı.

Yetkililer, dün sabah erken saatlerde düzenlenen operasyonda hayatını kaybedenlerin sayısının 21’e yükseldiğini söz etti.

Polis helikopterlerinin de katıldığı operasyonda çok sayıda silah ve mühimmata el konulduğu bilgisini paylaşan yetkililer, ayrıyeten operasyon nedeniyle bölgedeki 20 okulda eğitime orta verildiğini belirtti.

Rio de Janeiro Askeri İnzibat Sözcüsü Ivan Blaz yaptığı açıklamada, operasyonda yaşanan çatışmanın hayli şiddetli geçtiğini tabir etti.

Hususla ilgili yapılan birinci açıklamada, operasyonda 10 kuşkulu ile bir sivilin hayatını kaybettiği, yaralanan 2 kişinin hastaneye kaldırıldığı duyurulmuştu.

Polis, operasyonun, Brezilya’da uyuşturucu kaçakçılığı, adam kaçırma, gasp ve adam öldürme üzere kabahatleri işleyen Comando Vermelho örgütünün bölgede saklanan başkanlarını yakalamak için yapıldığını açıklamıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.