Beşiktaş, Alex Teixeira ile yollarını ayırdı

Süper Lig’de geçen dönemi 6. sırada bitiren Beşiktaş’ta hayal kırıklığı yaratan Alex Teixeira ile ilgili son durum aşikâr oldu. Siyah-beyazlılar, Brezilyalı futbolcu ile görüşme yaptı ve yollar ayrıldı.

Geçen dönem bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç yıllık kontrat imzalanan Brezilyalı futbolcu, beklentilerin epeyce uzağında kalmıştı. Siyah-beyazlı idare, avukatıyla birlikte kulübe gelen Teixeira ile görüşerek, oyuncuyu bonservisini bedelsiz olarak vererek mukaveleyi fesh etme konusunda ikna etti. Resmi süreçlerin tamamlanmasının akabinde Brezilyalı oyuncu ile yollar büsbütün ayrılacak.

SÖZLEŞMESİ DEVAM EDİYORDU

Orta saha ve 10 numara durumlarında oynayabilen Alex Teixeira’nın Beşiktaş ile mukavelesi 30 Haziran 2023’e kadar devam ediyordu. 2015 yılında aktüel piyasa kıymeti 30 milyon Euro olan futbolcuya Transfermarkt datalarına nazaran şu anda 2.9 milyon Euro paha biçiliyor.

GEÇEN SEZONKİ PERFORMANSI

Geride kalan dönemde Beşiktaş formasıyla Alex Teixeira, toplam 31 maça çıktı. 1644 dakika mühlet alan Sambacı, ligde 4 gol 1 asist üretirken öbür kulvarlarda ise katkı sağlayamadı. Alex Teixeira, Jiangsu, Shakhtar Donetsk, Vasco da Gama üzere kadrolarda futbol oynamıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.