Bakan Akar’dan Afganistan açıklaması

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, terörle mücadelede kararlılık mesajını, “Artan bir şiddet ve tempoda taarruzi bir ruhla operasyonlarımız devam ediyor. İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız” sözleriyle belirtti. 

Irak’ın kuzeyinde devam eden operasyonları hatırlatan ve terör örgütünün sözde yönetici kadrosunun zor durumda olduğunu söyleyen Akar, “Artan bir şiddet ve tempoda taarruzi bir ruhla operasyonlarımız devam ediyor. İnşallah asil milletimizi terör belasından kurtaracağız. Gayretimiz bunun için. Terör örgütünün sözde yöneticileri, tepesindekiler sonlarının ne olacağını çok iyi anladı. Alttakilerin de adalete teslim olmaktan başka çarelerinin kalmadığını görmeleri lazım” dedi. 

Bakan Akar, “Terörü kaynağında yok etme stratejisi” ile son dönemde yapılan nokta operasyonların başarısına da dikkat çekti.

AFGANİSTAN’DAKİ GELİŞMELER

Akar’ın gündeminde Afganistan’daki gelişmeler de vardı. Türkiyenin, istedikleri sürece Afganistan’ın yanında olacağına işaret eden Akar, “Yeni yönetim ile diyalog kuruluyor mu?” sorusuna,  “Dışişleri Bakanlığımız, Milli Savunma Bakanlığımız, Milli İstihbarat Teşkilatımız yakın koordinasyon içinde çalışmalarını sürdürüyor. Büyükelçimiz Kabil’de çalışmalarına devam ediyor. Gelişmeleri yakından takip ediyoruz” yanıtını verdi. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.