32. Akbank Caz Şenliği ne vakit başlayacak? 2022 Akbank Caz Şenliği’nde kimler sahne alacak?

Akbank Caz Festivalleri, birinci olarak 1991 yılında Ahmed Abdullah & The Solomonic Sextet, Max Roach Quartet, Airto Moreira & Flora Purim Quintet, Arka Ensemble of Chicago ve Senem Diyici Sextet’in 8 konseriyle başladı.

Festival, ilerleyen yıllarda dünyaca tanınmış caz müzisyenleri ile genç nesilden yeni isimleri ağırladı. 32. Akbank Caz Şenliği’nin detayları muhakkak olmaya başladı.

32. AKBANK CAZ ŞENLİĞİ NE VAKİT BAŞLAYACAK?

Akbank Caz Şenliği bu yıl 24 Eylül – 9 Ekim’de İstanbul’u cazın farklı renkleriyle 32. defa buluşturacak.

2022 AKBANK CAZ ŞENLİĞİ’NDE KİMLER SAHNE ALACAK?

32. Akbank Caz Şenliği kapsamında satışa açılan birinci konser, Oslo caz sahnesinde uzun yıllardır çeşitli orkestralarla üretimini sürdüren üç müzisyenin paydaşlığıyla hayat bulan “HÜM” olarak açıklandı.

Norveçli kümenin birinci İstanbul konseri, 4 Ekim’de Akbank Sanat’ta izlenebilecek.

Festivalin 6 Ekim takviminde, İngiliz küme Portico Quartet Babylon’da, Güney Afrikalı caz piyanisti Abdullah Ibrahim ise Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’nda izleyicilerle buluşacak.

Sanatçı Ravi Coltrane, ebeveynleri Alice ve John Coltrane’in müziklerinden oluşan bir seçkiyle 8 Ekim’de, Oded Tzur Quartet ise 9 Ekim’de Güçlü Performans Sanatları Merkezi Turkcell Platinum Sahnesi’nde cazseverlerle bir ortaya gelecek.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.