17 gözaltı kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Memleket Partisi lideri Muharrem İnce’ye yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle re’sen yürütülen soruşturmada, 17 şüpheli için gözaltı kararı verildi. Şüphelilerden yurtdışında bulunan 4’ü için yakalama emri talep edildi.

Memleket Partisi Genel Başkanı İnce’ye yönelik sosyal medya paylaşımları nedeniyle 17 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Aralarında Avrasya Araştırma Kurulcusu Kemal Özkiraz ve Twitter’daki “Ankara Kuşu” hesabını yöneten Oktay Yaşar ile birlikte 13 kişi gözaltına alındı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından re’sen başlatılan soruşturma kapsamında operasyonlar devam ediyor.

Sosyal medyada Muharrem İnce’ye yönelik paylaşımlar nedeniyle açılan soruşturma hakkında, “Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yapılan açık kaynak araştırmasında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce tarafından 10/05/2023 tarihinde Twitter isimli sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda iddia edilen olaylar sebebiyle işin gerçeğinin araştırılması amacıyla şüpheliler hakkında 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda düzenlenen şantaj, tehdit, belgede sahtecilik, kişisel verileri hukuka aykırı olarak ele geçirme ve yayma, özel hayatın gizliliğini ihlal suçlarından 2023/107442 soruşturma numaralı dosya ile resen yürütülen soruşturma kapsamında 17 kişi hakkında gözaltı kararı verilmiştir” denildi.

4 kişinin yurtdışında olduğu vurgulanan açıklamada, “Şüphelilerden yurt dışında bulunan 4 şahıs hakkında yakalama emri talep edilmiş, diğer şüpheliler gözaltına alınmış olup şüpheliler emniyetteki ifade alma işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecektir” bilgisi verildi.

İnce daha önce sosyal medyadan yaptığı açıklamada; “Kemal Özkiraz’ın ve CHP trollerinin yayınladığı görseller, tıpkı Özkiraz’ın akrabasının doktorluğu gibi sahte. Bu sahte belgeleri hazırlayan, yayan ve manipülasyon yapmaya çalışan alçaklar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. FETÖ yöntemleriyle sahte belge düzenleyen bu yeni tip fetöcülerle Silivri mahkemelerinde olduğu gibi mücadele edeceğiz.” demişti.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir